Makale

Bilinmeyen Numaraların Kime Ait Olduğunu Öğrenmenin 6 Yöntemi!

Telefonunuz çaldı ve arayan numarayı bilmiyor musunuz? Tanımadığınız numaraları kime ait olduğunu bilmeden açmak istemiyor ya da sürekli sizi arayan numaranın kime ait olduğunu bulmak istiyorsanız başvurabileceğiniz bir takım yöntemler var.

1-Numarayı Rehberinize Kaydedin

Öncelikle numarayı rehberinize kaydedin. Ardından kullandığınız chat uygulamalarına göz atın. Kullanımını en yaygın olan uygulama WhatApp olduğu için oradan başlamanız daha doğru olacaktır ancak Line, Telegram, Tango, Viber gibi uygulamalarda da rehberinize kaydettiğiniz bilinmeyen numarayı arayabilirsiniz. Numara sahibinin ismi, fotoğrafı gibi kişisel bilgilere bu yöntemle erişmeniz mümkün.

2-Facebook’a Sorgulatın

Facebook‘ta arama yapmanızı sağlayacak üstteki çubuğa bilinmeyen numarayı girdiğinizde, numara sahibinin Facebook hesabını görebilirsiniz. Ancak elbette numara sahibi Facebook kullanmıyor olabilir ya da kullanıyorsa bile cep telefonu numarasını belirtmemiş olabilir.

3-Numarayı Google’a Aratın

Numarayı Google‘a aratmanız durumunda karşınıza numara sahibinin herhangi bir sosyal medya hesabı, çalıştığı kurum gibi bilgileri bulabilirsiniz. Belki de bilinmeyen numara olarak adlandırdığınız numara bir kuruluşa ya da bankaya ait olabilir. Böylelikle numara hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

4-CIA Uygulaması İle Tanışın

Akıllı telefonunuza Google Play Store ya da Apple Store’dan indirebileceğiniz CIA programı ile de bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak bu uygulama cep telefonu rehberinizi kendi veritabanına kopyalayabileceğinden pek tercih edilmemekte. Yine de kesinlikle bulmalıyım dediğiniz bir numara için kullanılabilir.

5-Kullanışlı Bir Web Sitesi: kimbunumara.com

Aradığınız numara eğer sistemde kayıtlı ise numarayı bulmanız 1 dakika sürmeyecek. Mutlaka denenmesi gereken yöntemlerden.

6-Son Çare: 118’li Hatlar

Bilmediğiniz numarayı 118 ile başlayan, bilinmeyen numaralar servislerinden herhangi biriyle belirli bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz. Yukarıdaki yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda bu yola başvurmak en mantıklısı.

Editör hakkında

Nisanur Şen

Bilgisayar öğrencisi ve edebiyat tutkunu. Daima yeniliğin peşinde.

/* ]]> */